Novinky

9 najkrajších cyklotrás na Slovensku pre všetky úrovne
2 augusta, 2021
|
Michal Gregus

Na Slovensku na vás čaká viac ako 13 000 kilometrov vyznačených cyklotrás, vďaka ktorým môžete spoznávať malebné kúty našej krajiny z cyklistického sedla. Vybrali sme pre vás 9 najkrajších cyklochodníkov na západnom, strednom aj východnom Slovensku. Na svoje si príde každý – od tých najmenších až po skúsených cyklistov. 

Čítať viac
Ferraty na Slovensku: Kam sa vydať za dobrodružstvom na skalách?
31 mája, 2021
|
Michal Gregus

Ferraty lákajú turistov najmä poriadnou dávkou adrenalínu, množstvom zážitkov a krásnou okolitou prírodou. Ak si túto formu turistiky chcete vyskúšať, nemusíte chodiť ďaleko. Na Slovensku aktuálne nájdete 4 rôzne ferratové trasy, ktoré určite stoja za vyskúšanie.

Čítať viac
Farebné či vzorované ponožky k obleku: Ako ich nosiť?
29 marca, 2021
|
Michal Gregus

Klasické tmavé ponožky už dávno nie sú jedinou možnosťou, ktorú zvoliť k obleku. Súčasný trend farebných vzorovaných ponožiek prenikol aj do pánskej formálnej módy. Niet sa čomu čudovať – veselé ponožky dokážu aj z nudného jednofarebného outfitu vykúzliť originálny look, ktorým určite zaujmete. Ako ich však správne kombinovať a kedy by ste mali staviť skôr na osvedčenú klasiku? 

Čítať viac
Jánošík na ceste SNP: Babky mi prali trenky, o siedmej ráno ma naháňali s pálenkou
1 júla, 2020
|
Lea Dianová

Prečo objavovať exotiku zahraničia, keď nemáme prejdené krásy vlastnej krajiny? Nad touto otázkou sa zamyslel aj Filip Lehotský známy pod svojim blogovým menom Filip Jánošík, ktorý si prešiel Slovensko krížom Cestou hrdinov SNP. Ako sa na cestu pripraviť a čo od nej čakať?

Čítať viac
Merino vlna: Ponožky a termoprádlo z ovčej vlny sú trend
24 októbra, 2019
|
Michal Gregus

Ak ste si niekedy čítali zloženie termoponožiek alebo termoprádla, určite ste sa stretli s pojmom Merino vlna. Merino vlna je úžasný materiál a má mnoho vynikajúcich vlastností.

Čítať viac
Ako sa obliecť na lyžovanie
20 septembra, 2019
|
Michal Gregus

Nie je nič horšie na lyžovačke ako sa potiť pri jazde dole a klepať od zimy pri jazde na lanovke. Isto sa nájde mnoho takých, ktorý vedia o čom hovorím. Síce je známe pravidlo lepšie viac ako menej, majte na pamäti, že lyžovanie je šport. Pri športe vykonávate fyzickú aktivitu a čo robí následne telo? Správne, zahrieva sa.

Čítať viac
Zažite roadtrip v Nórsku, na ktorý nikdy nezabudnete !!!
5 septembra, 2018
|
Mária Knapová

1 časť. južné a stredné Nórsko pod stanom Už vás nebavia bežné dovolenkové destinácie a túžite zažiť niečo iné ako leňošenie na pláži ? Čo tak Nórsko? Fascinujúce fjordy, veľkolepé ľadovce, strmé riečne údolia, „karibské pláže“ s bielym pieskom ukryté pod horskými masívmi a fascinujúce pohľady všade kam sa človek pozrie. A všetko s neopísateľnou severskou atmosférou. Je toho naozaj veľa, čo Nórsko ponúka.

Čítať viac
5 jednoduchých spôsobov ako urobiť rok 2018 Vaším rokom
7 februára, 2018
|
Michal Gregus

Ambiciózne a extravagantné predsavzatia majú isto svoje čaro, ale štatistiky ukazujú, že je veľmi nepravdepodobné, že by sme niektoré z nich dodržali aj keď sa kalendár pretočí na Február. Namiesto toho urobte pár maličkých zmien, ktoré môžete vykonávať každý deň, a ktoré pravdepodobne prinesú veľké zmeny do Vášho celkového života. Existuje mnoho malých životných trikov, ktoré majú podobné účinky, ale prečo si nevybrať niektoré z nižšie uvedených?

Čítať viac
Čo o vás povedia vaše ponožky?
6 októbra, 2017
|
Michal Gregus

Komfortné či štýlové a v rôznych farebných prevedeniach. Ponožky sú jedným zo základných módnych doplnkov, ale prezradia o vás viac ako si myslíte. Sú akýmsi oknom do našej duše. Ste pripravený na tajomstvo vašej ponožkovej osobnosti?

Čítať viac
Aké sú správne ponožky na turistiku?
5 apríla, 2016
|
Shox

Pri turistike dostanú naše nohy poriadne zabrať, preto je okrem kvalitnej obuvi veľmi dôležitý správny výber ponožiek. Práve vhodné ponožky na turistiku dokážu vo výraznej miere obmedziť tvorbu otlakov a odrenín, zmierniť potenie, odvádzať vlhkosť od pokožky a týmto všetkým vytvárať komfort a pohodlie naším nohám.

Čítať viac