5 jednoduchých spôsobov ako urobiť rok 2018 Vaším rokom

shox-farebne-vesele-ponozky.jpg

Ambiciózne a extravagantné predsavzatia majú isto svoje čaro, ale štatistiky ukazujú, že je veľmi nepravdepodobné, že by sme niektoré z nich dodržali aj keď sa kalendár pretočí na Február. Namiesto toho urobte pár maličkých zmien, ktoré môžete vykonávať každý deň, a ktoré pravdepodobne prinesú veľké zmeny do Vášho celkového života. Existuje mnoho malých životných trikov, ktoré majú podobné účinky, ale prečo si nevybrať niektoré z nižšie uvedených?

 

1. Držte v peňaženke aj nejakú hotovosť

Koľko krát sa Vám stalo, že ste prišli do podniku, alebo nastúpili do taxíku a zistili, že berú iba hotovosť? Alebo si chcete vyzdvihnúť nejakú maličkosť v obchodíku na rohu avšak nechcete ísť až na hranicu 5 € aby ste mohli použiť kartu? Hotovosť nemusí byť budúcnosťou, avšak v prípade núdze sa Vám môže hodiť.

 

2. Reorganizujte si zásuvku s ponožkami

Každý poznáme príslovie minca k minci a ani sa nenazdáte koľko našporíte. Táto logika funguje v podstate pri všetkom. Začnite s tým, že si usporiadate svoju zásuvku s ponožkami do prehľadného poriadku a čoskoro zistíte, že nasledoval postupne celý zvyšok domu. Potrebuje Vaša zásuvka s ponožkami pretriediť aj od starých alebo všedných ponožiek? Možno je čas sa pozrieť po nových ponožkách do nového roku.

 

3. Skontrolujte si Váš stojan s koreninami

Najčastejšie pred dátumom spotreby testujeme potraviny čuchaním, avšak ak ide o koreniny, stojí za to im venovať trocha pozornosti. Akonáhle koreniny prekonajú svoje „najlepšie“ obdobie a sú staršie, môžu zničiť chuť Vášho jedla. Choďte do kuchyne a dvakrát skontrolujte všetky koreniny.

 

4. Dať aspoň jeden kompliment každý deň

Buďte ten človek, ktorý ma pozitívny vplyv na deň niekoho iného. Bude to super, sľubujeme. Stačí aj keď niekomu pochválite aké ma pekné ponožky.

 

5. Dajte si krátku prechádzku každý deň

Výhody asi pol hodinky cvičenia každý deň sú skoro nekonečné a nie je to vôbec tak ťažké ako si myslíte. Pokiaľ ste kancelársky typ, skúste sa trocha prejsť počas obedovej prestávky alebo po ceste domov ísť kúsok aj pešo. S pohodlnými a správnymi ponožkami Vám to môže iba prospieť.

Podobné články

shutterstock_1246536985-150x150.jpg
Priečne sedlo: Raj pre dobrodruhov a milovníkov prírody
Čítať viac
shutterstock_2330992161-1-150x150.jpg
Hojdačky na Slovensku s najkrajším výhľadom
Čítať viac
shox-ponozky-na-turistiku-150x150.jpg
Aké sú správne ponožky na turistiku?
Čítať viac
Všetky novinky