Dokonalá lyžovačka na Slovensku: 5 tipov na lyžiarske strediská

austria-salzburg-young-couple-skiing-on-mountain-2023-11-27-04-50-53-utc-1024x626.jpg

Niektorí ľudia sa na zimu netešia, o snehu počuť radšej ani nechcú a keď, tak si ho užívajú len pohľadom z okna. Avšak všetci milovníci športu príchod zimy vítajú vždy s radosťou. Sledujeme predpovede počasie a okamžite, keď hory prikryje zimná pokrývka už začíname vyťahovať lyže a lyžiarske vybavenie zo skrine. Ráno si nastavíme skorý budíček a vyrážame. Ale kam? V dnešnom článku vám prinesieme niekoľko tipov na overené lyžiarske strediská, aby ste si mohli užiť lyžovačku na Slovensku naplno.

Lyžiarske stredisko Roháče Spálená

Ak chcete okrem výbornej lyžovačky zažiť aj krásne pohľady na zasnežené hrebene Západných Tatier, lyžiarske stredisko Roháče Spálená poskytuje oboje. Počas jazdy sa budete cítiť ako v zimnej rozprávke. Zjazdovky na Ski Roháče sú vhodné pre všetky kategórie lyžiarov od začiatočníkov po pokročilých či rodiny s deťmi. Využiť môžete 4 alebo 6 sedačkové lanovky a 3 vleky.

Kedy môžete vyraziť? Sezóna v Ski Roháče začala 8. decembra a bude trvať až do apríla. Veľkou výhodou tohto lyžiarskeho strediska na Slovensku je jeho lokalita. Ski Roháče sú perfektným miestom na týždňovú dovolenku. Ráno si môžete zalyžovať a poobede si urobiť výlet do Múzea Oravskej dediny alebo si dopriať chvíle oddychu v termálnych kúpaliskách Oravice, Bešeňová, alebo Tatralandia. Ubytovať sa môžete v hoteli Tatrawest, v dreveniciach Zuberec, kolibe a penzióne Josu, penzióne u Michala alebo v horskom hoteli Kožiar.

Za celodenný lístok pre dospelého zaplatíte 37 €, pre študenta 34 € a dieťa do 12 rokov 28 €. Ak potrebujete vedieť, koľko stojí lístok na určitý počet hodín alebo celú sezónu, prejdite na oficiálnu stránku Ski Roháče.

Ski resort Snowpark Lučivná

Ski Lučivná je ideálnou voľbou na lyžovanie s deťmi alebo pre začiatočníkov. Nemusíte sa báť strmých svahov a lyžovať tak podľa svojej možnosti. V lyžiarskom stredisku sa nachádza 5 vlekov, bežecké trate, ale aj snowtubingová dráha, v prípade, že sú s vami aj nelyžiari. Výhodou lyžiarskeho strediska Ski Lučivná je možnosť lyžovania po zotmení. Preto, ak túžite zažiť čaro večerného lyžovania, Ski Lučivná ponúka aj túto variantu. Termín otvorenia zimnej sezóny 2023/2024 ešte nie je známy, preto sledujte informácie na oficiálnej stránke. Chcete v okolí podtatranskej prírody stráviť dlhší čas? Ubytovať sa môžete v Rezortíku Lučivná, zrube Lilian, hoteli Lučivná alebo v chatách Snowflakes Lučivná. Dospelý lístok na 1 celý deň stojí 24 €, deti do 15 rokov alebo seniori nad 65 rokov zaplatia 22 €.

Lyžiarske stredisko Ski Tále

Lyžiarske stredisko Ski Tále disponuje 6 vlekmi a ponúka širokú škálu tratí pre všetky úrovne lyžiarov, vrátane náročných lyžiarov. Pre začiatočníkov je vyhradený osobitný svah. Okrem toho môžete opäť využiť možnosť lyžovania vo večerných hodinách. Ski Tále sa nachádza v regióne Horehronie pod južnými svahmi Chopku, čo z tohto miesta robí perfektnú voľbu na prežitie príjemnej lyžovačky na Slovensku. Lyžiarska sezóna tu zvyčajne trvá od decembra do marca. Pre nadšencov bežkovania sú k dispozícií bežecké trasy rôznych náročností. V okolí lyžiarskeho strediska sa môžete ubytovať napríklad v hoteli Partizán, Zrub Tále alebo Chalet Sia. Počas sezóny 2023/2024 stojí 2-hodinový lístok pre dospelého 28 € a celodenný 35 €. Cenník skipasov si nájdete tu.

Lyžiarske stredisko Jasná

Boli ste už lyžovať na najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku? Ešte nie? Potom by ste mali Jasnú zaradiť do svojho zoznamu. Nachádza sa v národnom parku Nízke Tatry a zahŕňa severné a južné svahy Chopku. Ponúka ideálne podmienky na zimnú lyžovačku na Slovensku. Okrem lyžovania si môžete v okolí užiť aj iné zimné aktivity, a to všetko v prostredí nádherných výhľadov na pohorie Nízke Tatry. Lyžovačku si užijú ako lyžiari, tak aj adrenalínoví freerideri a bežkári. V prípade, že je dostatok prírodného snehu, stredisko ponúka optimálne podmienky pre freeride v 12 vyhradených freeridových oblastiach, čím sa stáva jedným z najlepších miest pre túto formu lyžovania na Slovensku.

V lyžiarskom stredisku Jasná nájdete 5 kabínkových, 8 sedačkových lanoviek a 14 vlekov. Zjazdovky sú vhodné pre všetky typy lyžiarov od začiatočníkov, rodiny s deťmi po pokročilých lyžiarov alebo milovníkov adrenalínovej jazdy.

Vzhľadom na svoju polohu a ponuku služieb sú ceny za lyžovanie v Jasnej oveľa drahšie ako pri iných lyžiarskych strediskách. Za 1 – dňový skipas zaplatíte 59 €. Veľa ľudí využíva aj zakúpenie skipasu online cez GoPass, vďaka čomu môžete výrazne ušetriť. Zimná sezóna v lyžiarskom stredisku Jasná trvá od decembra do apríla. Ak sa tu chcete aj ubytovať, na výber máte napríklad z apartmánov Jasná, Hotel Pošta, Hotel Grand, Tri Studničky alebo zážitkový Hotel Rotunda.

Lyžiarske stredisko Martinky

Lyžiarske stredisko Martinky sa nachádza v pohorí Malá Fatra a poskytuje krásne výhľady, kvalitné zjazdovky a vhodné podmienky pre lyžiarov všetkých úrovní. Čo sa týka ceny, za 4-hodinový lístok zaplatíte 33 €. Študenti len 27 €. Všetky ceny nájdete na oficiálnej stránke lyžiarskeho strediska. Snowboarďáci si na Martinkách tiež prídu na svoje. Nové triky si môžu vyskúšať v snowboard & freestyle aréne.

Máte obľúbené lyžiarske stredisko, ktoré pravidelne navštevujete alebo hľadáte zmenu? Dúfame, že vás náš zoznam inšpiroval, pretože zmena zjazdovky môže spraviť celú lyžovačku ešte atraktívnejšou. Ak si ju však chcete užiť naplno, dôležitý je aj výber vhodného oblečenia. Základom sú ponožky do lyžiarok, ktoré udržia vaše nohy v teple počas celej doby strávenej na svahu. Pri výbere je dôležité venovať pozornosť materiálu, pretože od neho závisia funkčné vlastnosti. Aj keď tieto ponožky poskytujú teplo, je nevyhnutné, aby účinne odvádzali pot, a tým predchádzali šíreniu baktérií a nepríjemnému zápachu. Pozrite sa na naše podkolienky v ponuke merino ponožiek, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre lyžiarsku obuv. Podkolienky zabezpečia teplo aj v oblasti lýtok a chránia kožu pred trením. Prečítajte si viac o tom, ako sa správne obliecť na lyžovanie.

Podobné články

shutterstock_2330992161-1-150x150.jpg
Hojdačky na Slovensku s najkrajším výhľadom
Čítať viac
shox-ponozky-na-turistiku-150x150.jpg
Aké sú správne ponožky na turistiku?
Čítať viac
shutterstock_2438749559-150x150.jpg
Haluzická tiesňava – Objavte tropický prales na Slovensku
Čítať viac
Všetky novinky