Merino vlna: Nebojte sa, nehryzie.

Shox ovecka merino vlna

Ak ste si niekedy čítali zloženie termoponožiek alebo termoprádla, určite ste sa stretli s pojmom Merino vlna. Merino vlna je úžasný materiál a má mnoho vynikajúcich vlastností.

Vlna sa získava z oviec plemena Merino. V súčasnosti sa ovce Merino chovajú hlavne na farmách v Austrálii a blízkych ostrovoch ako Nový Zéland a Tasmánia. Ide o špeciálne vyšľachtené plemeno oviec, ktoré sa dokáže prispôsobiť extrémnym klimatickým podmienkam, od +35°C v lete až do -20°C v zime.

To, čo tieto zvieratá chráni pred extrémnymi teplotnými pomermi je práve ich vlna. V horúcom lete dokáže chladiť, v zime naopak zahreje. Tieto jej vlastnosti sú cenené aj v textilnom priemysle.

Hlavné výhody:

– prirodzené antibakteriálne vlastnosti ponožiek
– vyrovnáva telesnú mikroklímu v meniacich sa podmienkach
– uvoľňuje teplo pri absorbcii vlhkosti
– prirodzený, obnoviteľný a environmentálny materiál
– bez prídavných chemických procesov
– dokáže pohlcovať a neutralizovať pachy
– jednoduchá starostlivosť

shox merino vlna ponozky

Pre vlnu Merino je typická jej jemnosť a hebkosť. Pri nosení nedráždi pokožku a neškriabe, ako je to u viacerých iných druhov vlny zvykom.

Vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam sa ovčia vlna Merino často využíva pri výrobe športového a outdoorového oblečenia, najmä funkčného prádla. Jej jedinečné vlastnosti využívame aj my pri výrobe ponožiek a termoprádla Shox. Ak chcete pocítiť jej pozitíva na vlastnej koži, odporúčame vám siahnuť napríklad po modeloch Compress TrekkingTrekking Advanced alebo si prezite našu kolekciu merino termoprádla, ktoré skvele poslúžia aj pri najnáročnejšej turistike a rôznych outdoorových aktivitách. Vaše nohy sa vám určite odvďačia.

Podobné články

Zažite roadtrip v Nórsku, na ktorý nikdy nezabudnete !!!
Čítať viac
5 jednoduchých spôsobov ako urobiť rok 2018 Vaším rokom
Čítať viac
Ako sa obliecť na lyžovanie
Čítať viac
Všetky novinky