Merino vlna: Ponožky a termoprádlo z ovčej vlny sú trend

shox-ovecka-merino.jpg

Ak ste si niekedy čítali zloženie termoponožiek alebo termoprádla, určite ste sa stretli s pojmom Merino vlna. Merino vlna je úžasný materiál a má mnoho vynikajúcich vlastností.

Vlna sa získava z oviec plemena Merino. V súčasnosti sa ovce Merino chovajú hlavne na farmách v Austrálii a blízkych ostrovoch ako Nový Zéland a Tasmánia. Ide o špeciálne vyšľachtené plemeno oviec, ktoré sa dokáže prispôsobiť extrémnym klimatickým podmienkam, od +35°C v lete až do -20°C v zime.

To, čo tieto zvieratá chráni pred extrémnymi teplotnými pomermi je práve ich vlna. V horúcom lete dokáže chladiť, v zime naopak zahreje. Tieto jej vlastnosti sú cenené aj v textilnom priemysle. Sú teda určite perfektným materiálom na výrobu zimných ponožiek alebo aj termo prádla.

Hlavné výhody:

– prirodzené antibakteriálne vlastnosti ponožiek
– vyrovnáva telesnú mikroklímu v meniacich sa podmienkach
– uvoľňuje teplo pri absorbcii vlhkosti
– prirodzený, obnoviteľný a environmentálny materiál
– bez prídavných chemických procesov
– dokáže pohlcovať a neutralizovať pachy
– jednoduchá starostlivosť

shox merino vlna ponozky

Pre vlnu Merino je typická jej jemnosť a hebkosť. Pri nosení nedráždi pokožku a neškriabe, ako je to u viacerých iných druhov vlny zvykom. Merino vlna sa dá tiež kombinovať s inými materiálmi aby sa zamedzilo práve tomuto nepríjemnému pocitu.

Compress Trekking ponozky hlavny obrazok

Vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam sa ovčia vlna Merino často využíva pri výrobe športového a outdoorového oblečenia, najmä funkčného prádla. Jej jedinečné vlastnosti využívame aj my pri výrobe ponožiek a termoprádla Shox. Ak chcete pocítiť jej pozitíva na vlastnej koži, odporúčame vám siahnuť napríklad po modeloch Compress TrekkingTrekking Advanced alebo si prezite našu kolekciu merino termoprádla, ktoré skvele poslúžia aj pri najnáročnejšej turistike a rôznych outdoorových aktivitách. Vaše nohy sa vám určite odvďačia.

Podobné články

shutterstock_2163848625-150x150.jpg
Túra na Kriváň: Spoznajte symbol hrdosti Slovákov
Čítať viac
DSCF5580-150x150.jpg
Letná dovolenka na ľadovci Dachstein
Čítať viac
slovensky-raj-1-150x150.jpg
Slovenský raj a jeho krásy, ktoré sa oplatí vidieť
Čítať viac
Všetky novinky