Farebné či vzorované ponožky k obleku: Ako ich nosiť?

uvod.png

Klasické tmavé ponožky už dávno nie sú jedinou možnosťou, ktorú zvoliť k obleku. Súčasný trend farebných vzorovaných ponožiek prenikol aj do pánskej formálnej módy. Niet sa čomu čudovať – veselé ponožky dokážu aj z nudného jednofarebného outfitu vykúzliť originálny look, ktorým určite zaujmete. Ako ich však správne kombinovať a kedy by ste mali staviť skôr na osvedčenú klasiku? 

Ako vybrať ponožky k obleku?

Bez ohľadu na to, či vyberáme k obleku jednofarebné alebo vzorované ponožky, treba najprv uviesť na pravú mieru, aký materiál a strih ponožiek je tým správnym na formálne či pracovné príležitosti. Pánske ponožky by mali byť v prvom rade dostatočne vysoké, aby ani pri sedení, keď sa vám nohavice vyhrnú, nebolo vidieť holú nohu. 

Formálny dresscode do práce či na spoločenskú udalosť si väčšinou vyžaduje vydržať v jedných topánkach bez vyzutia niekoľko hodín. Preto je mimoriadne dôležité dbať na kvalitu a pohodlnosť ponožiek. Ponožky by sa mali vášmu chodidlu prispôsobiť a neobmedzovať vás v pohybe. 

Z materiálov je vhodná najmä bavlna, ktorá vďaka svojej priedušnosti eliminuje potenie chodidiel a bráni vzniku nepríjemného zápachu. Väčšina bavlnených ponožiek obsahuje aj prímesi syntetických vlákien, ktoré zvyšujú ich pevnosť a tvarovú stálosť. Ideálnym je polypropylén, ktorý je dostatočne pevný a pomáha odvádzať vlhkosť. Polyamid zaistí pevnosť a odolnosť záťažových miest ako je špička a päta. Elastan zase vďaka svojej pružnosti zabezpečuje dobrú priľnavosť ponožky k nohe. 

Pre ešte vyšší komfort a pohodlie môžete siahnuť po ponožkách s obsahom iónov striebra. Zapezpečia chodidlám pocit sucha, bránia vzniku nepríjemných pachov a plesní, navyše zamedzujú šíreniu baktérií. 

Oživte oblek veselými ponožkami

Pokiaľ ide o farbu ponožiek k obleku, záleží pri výbere najmä od vás a vašich preferencií, či ste ochotní experimentovať, alebo ste skôr zástancom starej dobrej klasiky. Pokiaľ sa s farbou ponožiek chcete držať pri zemi, nič nepokazíte, ak ponožky zladíte s farbou nohavíc a topánok. K čiernemu obleku teda siahnite po čiernych ponožkách, k modrému či hnedému sa riaďte farbou obuvi alebo nohavíc. 

V súčasnosti je mimoriadne trendy nosiť k obleku aj výrazné farebné či dokonca vzorované ponožky, ktoré s oblekom vytvoria zaujímavý kontrast a zaručene upútajú pozornosť. Oblek oživíte napríklad kombináciou červených ponožiek a červeného motýlika, tí odvážnejší môžu siahnuť aj po ponožkách s bodkami

Pokiaľ sa obávate, či nebudú vzorované ponožky v obleku pôsobiť príliš výstredne, zlaďte ich s vreckovkou. Stavte na vzor a farebnú kombináciu, ktorá sa opakuje na oboch prvkoch. Čím menší vzor bude, tým elegantnejšie bude celý outfit pôsobiť. 

 motylik a ponozky

Na toto si pri výbere ponožiek k obleku dajte pozor

Pánska móda je v súčasnosti už veľmi otvorená experimentovaniu. Napriek tomu však existuje niekoľko zásad, ktorých by ste sa pri výbere ponožiek k obleku mali riadiť. 

V prvom rade je dôležité poznamenať, že farebné alebo vzorované ponožky k obleku nie sú vhodné na každú príležitosť. Vždy preto pri výbere ponožiek k obleku zvážte, na akú udalosť sa chystáte.  

Zároveň platí, že nie každý oblek je vhodným adeptom na kombinovanie s farebnými ponožkami. Zaujímavú kombináciu najjednoduchšie docielite pri klasickom tmavom obleku, pri vzorovaných oblekoch bude kombinovanie, naopak, náročnejšie. Najdôležitejšie je, aby sa vzory na motýliku, kravate či vreckovke a ponožkách navzájom nebili. 

K elegantnému obleku nebudú dobre vyzerať ani sprané či vyťahané ponožky, ktoré dávno stratili svoju pôvodnú farbu. Vaše chodidlá sa vám zároveň nepoďakujú za ponožky, v ktorých sa vám bude noha potiť. 

Kvalita Shox vyrobená na Slovensku 

Pri výbere klasických jednofarebných a vzorovaných ponožiek k obleku alebo ponožiek na bežné nosenie či šport sa môžete inšpirovať ponukou ponožiek od Shox. Shox ponožky sú vďaka kvalitným materiálom a precíznemu vyhotoveniu zárukou kvality vyrobenej u nás doma, na Slovensku. 

Podobné články

shutterstock_1926375248-1-150x150.jpg
Tomášovský výhľad – skrytý poklad Slovenského raja
Čítať viac
shutterstock_173321060-1-150x150.jpg
Severská chôdza alebo nordic walking
Čítať viac
shutterstock_2028613154-1-150x150.jpg
Ako sa obliecť na turistiku? Poradíme vám s výberom správneho outfitu
Čítať viac
Všetky novinky