Letná dovolenka na ľadovci Dachstein

DSCF5580-1024x683.jpg

Letná dovolenka v regióne Schladming – Dachstein je ideálna pre všetkých, ktorí majú radi prírodu, turistiku a letné športy na čerstvom vzduchu. Rakúsko je všeobecne známe skvelou lyžovačkou a nádhernými lyžiarskymi oblasťami, ale vedeli ste, že cestovný ruch v Rakúsku priťahuje viac návštevníkov v lete ako v zime ? Rakúsko v lete láka turistov vďaka svojim historickým mestám, alpským dedinkám s úžasnou atmosférou a najmä kvôli prekrásnej prírode.

Ramsau am Dachstein

Malá alpská dedinka pod Dachsteinom je výbornou letnou turistickou základňou vhodnou pre rodiny ako aj bežných turistov. Táto nádherná oblasť vysokohorských pasienkov na úpätí južnej steny Dachsteinu ponúka množstvo turistických možností, fantastické vyhliadkové miesta, ako aj množstvo horských chát. Priamo v Ramsau sa nachádza prírodné kúpalisko Ramsau beach s viacerými atrakciami a je to príjemné miesto na oddych po náročnej turistike. 

Kaňon Talbachklamm a tematický chodník Divoké vody

Cesta cez kaňon Talbachklamm je veľmi obľúbená na prechádzky, behanie alebo cyklistiku. V lete je cesta kaňonom východiskovým bodom mnohých prechádzok a túr zo Schladmingu do údolí Rohrmoos, jednou z možností je napríklad tematický chodník Divoké vody. Roklina je ideálne miesto počas horúcich letných dní, kedy tu nájdete príjemné ochladenie. Na trase sa nachádza niekoľko vysokohorských salašov, v ktorých sa podávajú chutné jedlá regionálnej kuchyne.

odkaz na mapu trasy

„Divoká voda“ Silberkarklamm 

Túra s pôsobivou scenériou vedie hučiacou roklinou s priezračnou vodou. Nájdete tu vodopády, kolmé steny a divokú vodu. Trasa vedie po dobre zabezpečených lávkach a drevených schodoch až k horskej chate Silberkarhütte. Ak chcete pri objavovaní rokliny zažiť viac adrenalínu, v Silberkargraben sa nachádzajú aj tri vzrušujúce via ferraty.

odkaz na mapu trasy

Ľadovec Dachstein

Na ľadovec sa dostanete kabínkovou lanovkou, na ktorú je potrebné spraviť si rezerváciu deň vopred na presný čas. Do lanovky sa zmestí 30 ľudí, a ak máte šťastie môžete vystúpiť na strechu lanovky, ktorá je ale len pre 4 ľudí. V priebehu 10 minút sa dostane do výšky 2650 m n.m. Nachádza sa tu viacero atrakcií, ktoré určite za to stoja.

Skywalk dachstein

Vyhliadka sa nachádza priamo pri hornej stanici lanovky. Vyhliadková platforma je umiestnená na 250 metrov vysokej strmej skalnej stene. Časť podlahy tejto plošiny je dokonca vyrobená zo skla. V jasných dňoch je odtiaľto výhľad na celé Taury s Grossglogerom

Visutý most a schody do prázdna

Veľkým zážitkom je určite 100 metrov dlhý visutý most so schodmi do prázdna, kde je celá konštrukcia vyrobená zo skla. Jedná sa o najvyšší visutý most Rakúska. Na jeho konci sa nachádza ľadovcový palác Dachstein, kde nájdete 20 metrov hlbokú ľadovcovú trhlinu a ľadové sochy.

Turistika po ľadovci

Ak sa chcete prejsť po ľadovci, odporúčam nenáročnú trasu na jeden z menších kopcov na samotnom Dachsteine – Hoher Gjaidstein. Jedná sa jednoduchú trasu, ktorú zvládnete za necelú hodinku. Vrchol označuje pyramída z kameňov. Ďalšou možnosťou je ľadovcová trasa k chate Seethalerhütte, ktorá podobne zaberie približne hodinu. Na tejto trase zaujme najväčšia skala vo Východných Alpách – vetrom vyrezávaný snehový hrebeň v tvare polmesiaca

5 horských chát

Veľmi príjemná, celodenná, okružná túra vedie priamo z Ramsau cez alpské pastviny, lúky polia až po vysoký les. Na tejto trase s piatimi horskými chatami budete odmenení nádherným výhľadom na južné svahy masívu Dachstein.

odkaz na mapu trasy

Horské jazerá Reiteralm-Spiegelsee

Krásna okružná trasa, ktorá vám zaberie približne 3 hodiny vedie od chaty Gasselhöh okolo jazera  Reiteralmsee k takzvanému zrkadlovému jazeru Spiegelsee, kde sa bezveterných dní odráža masív Dachsteinu. Trasa ďalej pokračuje k jazeru Obersee, odkiaľ vedie serpentínová cesta až na vrch Rippettegg, kde si užijete nádherný panoramatický výhľad.

Využite výhody karty Sommercard !

Pri hľadaní ubytovania určite využite možnosť získanie karty Sommercard, ktorá ponúka bezplatný alebo zľavnený prístup k širokej škále aktivít, či bezplatnú verejnú dopravu a voľný vstup na spoplatnené cesty ! Získate ju zdarma už od jedného prenocovania u vybraných viac ako 1000 označených ubytovaní.

viac info o Sommercard nájdete tu

Podobné články

shutterstock_1926375248-1-150x150.jpg
Tomášovský výhľad – skrytý poklad Slovenského raja
Čítať viac
shutterstock_173321060-1-150x150.jpg
Severská chôdza alebo nordic walking
Čítať viac
shutterstock_2028613154-1-150x150.jpg
Ako sa obliecť na turistiku? Poradíme vám s výberom správneho outfitu
Čítať viac
Všetky novinky